Žulové dlažby

Žulové dlažby

Žulové dlažební kostky jsou produktem, který je ideální pro stavbu silnic, chodníků, parkovišť, náměstí nebo příjezdových cest. Díky přírodním vlastnostem zůstává povrch ze žulových kostek neporušený po mnoho let. Žula je odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, UV záření, mrazu a dešti. Nízká nasákavost žuly zajišťuje vysokou odolnost proti skvrnám a případné nečistoty lze snadno odstranit tlakovou myčkou. Žulová dlažba je extrémně tvrdá a odolná proti nárazům. Povrchy dlážděné žulovou dlažbou navíc vynikají výjimečnou estetikou a elegancí. Dobře se hodí do různých prostorů a výběr povrchových úprav umožňuje dosáhnout správného stylu. Žulové dlažby se snadno používají pro veřejné a silniční projekty, stejně jako pro dokončování soukromých domů, příjezdových cest, chodníků nebo zahradní architektury. Žula vypadá krásně a na slunci se třpytí, takže je dokonalou ozdobou zahrady nebo parku.

Žulové dlažební kostky s plamenem

Žulové dlažební kostky se vyrábějí řezáním nebo štípáním kamenné desky. Materiál má estetický vzhled a je také velmi praktický. Procesem vypalování se povrch dlažebních kostek stává drsnějším, což jim dodává protiskluzové vlastnosti. To je důležité pro bezpečnost a pohodlí při používání. Je to vynikající způsob, jak dokončit okolí obytné nemovitosti, užitkového nebo veřejného prostoru, vytvořit obklad venkovních schodů, teras, chodníků, příjezdových cest ke garážím. Jedná se o stavební materiál, který se snadno používá i při stavbě silnic. Díky svým estetickým vlastnostem a technickým parametrům je považován za jeden z nejuniverzálnějších výrobků.

Flambovaná žula - funkčnost a trvanlivost v jednom

Žulové výrobky s plamenem mají díky speciálnímu procesu drsný povrch, a proto mají vynikající protiskluzové vlastnosti. Díky tomu jsou vhodné pro použití v různých oblastech, kde je bezpečnost uživatelů velmi důležitá a kde hrozí riziko náledí. Silniční materiál má rovný povrch, který umožňuje snadný pohyb, neodráží světlo a vypadá velmi působivě, poněkud připomíná starou skálu. Za zmínku stojí také vysoká trvanlivost žuly, což znamená, že bude na určitém místě dobře fungovat po mnoho let, i když je vystavena intenzivnímu používání.

Výhody žulové dlažby s plamenem jsou:

Žulové dlažby - barvy a úpravy

Žulové dlažební kostky zpracováváme ve 3 variantách, čímž získáváme řezané žulové dlažební kostky, dělené žulové dlažební kostky a dělené žulové dlažební kostky. Vznikají rozřezáním nebo rozštípnutím kamenné desky. Broušené kostky jsou dokončeny vypalováním nebo pískováním, díky čemuž je povrch kostky drsný a hrubý, tedy protiskluzový a bezpečný pro uživatele. Nabízíme výběr z polské a dovážené žuly v široké škále barev:

Žulové bloky nabízené naší společností splňují všechny normy a schválení pro použití. Je vyroben podle konstrukční normy PN-EN 1342:2003.

Péče o žulové obklady a jejich čištění

Žulové dlažební kostky se velmi snadno udržují v čistotě. Díky tomu, že žula nenasákne vodu a nemění svou strukturu vlivem teplotních změn, si dlažební kostky zachovávají svůj ideální vzhled po mnoho let. Samozřejmě, že po několika letech prach, bláto nebo různé nečistoty nevypadají příliš atraktivně. K odstranění nahromaděných nečistot proto použijte tlakovou myčku. Vysoký tlak vody spolu se speciálním čisticím prostředkem odstraní nečistoty rychle a bez větších problémů. Dbejte však na to, abyste při mytí nevymývali písek mezi kameny, aby položená jemná žulová dlažba neztratila svou pevnost a stabilitu. Zjistěte více o různých typech žulových dlažebních kostek!

Napisz do Nas

we'd love to have your feedback on your experience so far