Žulové zdivo

Kamień murowy z granitu

Zděný kámen, známý také jako bednění, se ve stavebnictví používá jak k dekorativním, tak obvykle ke konstrukčním účelům. Používá se k pokládání plotů včetně plotových sloupků, zídek, soklů, vytváření palisád nebo záhonů, ale i opěrných zdí, základů a podezdívek. Žulový zdicí kámen zajistí trvanlivost materiálu po mnoho let. Žula je totiž odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám, včetně slunce a mrazu, a také vůči jakémukoli poškození.

Dělený kámen

Žulové zdivo se opracovává několika způsoby, jedním z nich je rozdělení na jednotlivé strany. Vzniká tak mimořádně krásný a dekorativní kámen, který se vyznačuje nepravidelným tvarem všech stran. Dělený žulový kámen umožňuje realizovat jedinečné vzory. Nejoblíbenější velikost kamene je 20x20x40 nebo 10x20x40, zároveň formáty přizpůsobujeme potřebám a designu klienta.

Řezání a štípání zdiva

Kámen může být také opracován pravidelnějším způsobem, kdy některé strany nejsou štípané, ale broušené. Nejčastěji se brousí boky, spodní a horní část, zatímco líc a rub kamene se ponechávají rozštípnuté. Řezaný kámen umožňuje pravidelnější uložení a vytváření modernějších vzorů.

Žulový zdicí kámen nabízený naší společností splňuje požadavky normy PN-EN 771-6:2015.

Napisz do Nas

we'd love to have your feedback on your experience so far